vtg
04 دی 1401 - 09:31

امدادرسانی هلال احمر کرمانشاه در ۶۳۸ حادثه از ابتدای سال جاری

کرمانشاه- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در ۶۳۸ حادثه از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه خبر داد.

محمدباقر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری بیش از ۸۵ هزار نفر در ۶۳۸ حادثه به وقوع پیوسته در ۹ ماهه گذشته در استان کرمانشاه امدادرسانی شدند.

وی افزود: خدمات امدادی مناسبتی از جمله اربعین امسال با بیش از ۸۳ هزار نفر، حوادث جاده‌ای با یک هزار و ۳۹۷ نفر و کوهستانی با ۱۲۶ نفر حادثه دیده به ترتیب بیشترین خدمات گیرندگان بوده‌اند که به آن‌ها امدادرسانی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه مجموع نجات یافتگان حوادث استان توسط نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر را یک هزار و ۶۶۳ نفر عنوان و تصریح کرد: در ۹ ماهه اول سال جاری سه سورتی پرواز بالگرد امدادی شده و یک مصدوم توسط تیم امداد هوایی به مراکز درمانی انتقال یافت.

وی با اشاره به اعزام یک هزار و ۱۲۶ تیم عملیاتی برای پوشش این حوادث عنوان کرد: پنج هزار و ۲۳۵ نفر در حوادث گوناگون امدادرسانی شدند و در مجموع ۸۷ مورد عملیات رهاسازی توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام گرفته است.

محمدی افراد اسکان داده شده توسط توسط نیروهای عملیاتی را ۶۷ هزار و ۵۱۰ نفر عنوان کرد و گفت: عمده این افراد در کنگره عظیم اربعین حسینی در شهرهای منتهی به مرز خسروی و مرز منذریه عراق اسکان داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از آماده‌باش نیروهای عملیاتی در طرح امداد و نجات زمستانه در ۱۶ پایگاه امداد و نجات ثابت، ۶ پست موقت و ۱۴ شعبه جمعیت هلال احمر استان خبر داد و بیان کرد: تلفن گویای ۱۱۲ برای پوشش امدادی هرگونه حادثه احتمالی در نظر گرفته شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 931791