vtg
22 اسفند 1401 - 11:14

۵۰۰ تن میوه شب عید از ۲۶ اسفند در همدان توزیع می‌شود/ قیمت‌گذاری ۱۰ درصد کمتر از نرخ بازار

مدیر سازمان تعاون روستایی همدان با بیان اینکه امسال میوه شب عید به منظور تنظیم بازار ارائه می‌شود، گفت: ۵۰۰ تن سیب و پرتقال ذخیره‌سازی شده که از ۲۶ اسفندماه توزیع خواهد شد.

مسعود اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه شیوه ارائه میوه شب عید بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور تغییر کرده است اظهار کرد:  از همین رو توزیع توسط بخش خصوصی مباشران مطرح شده‌ است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۵۰۰ تن سیب و پرتقال تهیه و ذخیره‌سازی شده است افزود: صرفا این میزان ذخیره‌سازی به عنوان تنظیم بازار در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

مدیر سازمان تعاون روستایی همدان خاطرنشان کرد: اصل بازار میوه شب عید توسط اصناف و میدان تره‌بار تامین می‌شود و این تمهید در راستای کنترل جهش‌های پیش‌بینی نشده و سوء استفاده‌های احتمالی است.

وی با تاکید بر اینکه ظرف چند روز آینده با تشخیص کمیته استانی میزان قیمت و محل‌های عرضه به متقاضیان اطلاع‌رسانی خواهد شد، ادامه داد: قیمت نیز ۱۰ درصد کمتر از قیمت خرده‌فروشی‌های کف بازار عرضه می‌شود تا تعدیل قیمت را به دنبال داشته باشد.

اکبری یادآور شد: مطابق شیوه‌نامه کشور این میوه در مناطق مختلف استان عرضه می‌شود و به احتمال زیاد روند توزیع از ۲۶ اسفندماه آغاز خواهد شد ضمن اینکه محدودیتی برای عرضه در بین نیست  و در صورت کشش بازار قابلیت عرضه مجدد و بیشتر از میزان ذخیره‌سازی وجود دارد.

پایان پیام/89033/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1090145